spacer.png, 0 kB
spacer.png, 0 kB
Start arrow Historia
Historia Drukuj
    
      "Społem" Spółdzielnia Hurtowo-Detaliczna "Tęcza" z siedzibą we Wrocławiu przy
ul. Tęczowej 65 powstała w dniu 1 lipca 1992 roku w wyniku podziału dawnej Wojewódzkiej Spółdzielni Spożywców "Społem" we Wrocławiu. 
     Korzenie Spółdzielni sięgają 1869 roku to jest powstania pierwszego Stowarzyszenia Spożywczego "Merkury" w Warszawie, o którym pisze Bolesław Prus w kronikach z 1877 r. W 1908 r. Stowarzyszenie przekształciło się w pierwszą Spółdzielnię Spożywców "Społem", pomysłodawcą nazwy "Społem" był wielki pisarz Stefan Żeromski, a jednym  z założycieli Stanisław Wojciechowski- późniejszy prezydent RP. W 1911 roku Spółdzielnia "Społem" uruchomiła pierwszą własną hurtownię zaopatrującą 10 własnych sklepów na terenie Warszawy.
      "Społem" Spółdzielnia Hurtowo - Detaliczna "Tęcza" nadal kontynuuje dobre tradycje ruchu spożywców w dobie gospodarki rynkowej i obecnych realiów gospodarczych i jest ukierunkowana na zaspokajanie potrzeb i oczekiwań swoich odbiorców w ramach prowadzonej działalności hurtowej i detalicznej w branży spożywczej i przemysłowej.
Image
Centrum Handlowe TGG

      W roku 2004 "Społem" SHD "Tęcza" oraz "Społem" PSS "Astra" utworzyły nowy podmiot gospodarczy pod nazwą Centrum Handlowe TGG Sp. z o.o. we Wrocławiu, który 27 lutego 2004 r. założona Spółka wykupiła obiekt handlowo- biurowy TGG o powierzchni użytkowej 20.000 m2 we Wrocławiu przy ul. Słubickiej 18. Po gruntownej modernizacji w dniu 15 maja 2004 r. został otwarty Supermarket "Astra" w Centrum Handlowym TGG
jako wspólne przedsięwzięcie obu Spółdzielni. 
     W ramach procesu konsolidacji i łączenia organizacji gospodarczych w styczniu 2004 r. doszło do pierwszego połączenia dwóch spółdzielni na terenie Wrocławia , w wyniku którego "Społem" Spółdzielnia Hurtowo-Detaliczna "Tęcza" przejęła Samodzielną Spółdzielnie Handlowo- Gastronomiczną "Haga" z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Tęczowej 7.
Image

     W sierpniu 2005 roku w wyniku kolejnego połączenia spółdzielni  Spółdzielnia "Społem" SHD "Tęcza" przejęła Spółdzielnię Kupców "Ostatni Grosz" z siedzibą we Wrocławiu
i przystąpiła do realizacji rozpoczętej przez kupców inwestycji - budowy hali targowej.
Po zakończeniu prac budowlanych 23 sierpnia 2006 r. Spółdzielnia "Tęcza" uruchomiła nowy obiekt handlowo- usługowy Halę Targową "Tęcza" o powierzchni użytkowej 5.000m2
i kubaturze 20.000 m3 wraz z parkingiem na 277 stanowisk położoną przy ul. Jerzego Bajana 1 we Wrocławiu , w której prowadzi samodzielnie supermarket spożywczy, stoisko z artykułami gospodarczymi i stoisko monopolowe oraz wynajmuje około 160 punktów handlowo- usługowych.
     Podstawową działalnością gospodarczą Spółdzielni "Tęcza" jest handel hurtowy
i detaliczny w branżach : artykułów spożywczych, chemii gospodarczej i gospodarstwa domowego, który prowadzi w obiektach należących do Spółdzielni:
* hurtownia artykułów spożywczych i przemysłowych - ul. Tęczowa 65 we Wrocławiu
* sprzedaż detaliczną artykułów spożywczych - supermarket ul. J. Bajana 1 we Wrocławiu.
     Ponadto Spółdzielnia "Tęcza" wynajmuje powierzchnie handlowo- usługowe, magazynowe oraz biurowe. Spółdzielnia zatrudnia około 100 pracowników i prowadzi działalność gospodarczą we własnych nieruchomościach o łącznej powierzchni 23.970 m2 , jest również udziałowcem poniższych podmiotów:
* Dolnośląskiej Agencji Handlowej "Społem" Sp. z o.o. we Wrocławiu
* Krajowej Agencji Handlowej "Społem" Sp. z o.o. w Warszawie
* Dolnośląskiego Centrum Hurtu Rolno- Spożywczego S.A. we Wrocławiu
* Centrum Handlowego TGG Sp. z o.o. we Wrocławiu
* Dolnośląskiej Radzie "Społem" Stowarzyszenie we Wrocławiu.
Osiągnięcia Spółdzielni "Tęcza" docenione zostały przyznaniem prestiżowych wyróżnień "Gazela Biznesu 2002" i "Gazela Biznesu 2005". 


 
spacer.png, 0 kB
spacer.png, 0 kB
spacer.png, 0 kB